Palangos koncertų salė

Palangos Koncertų salės paskirtis – suburti po savo stogu muzikos gerbėjus ir tarnauti melomanams puikia vieta turiningai praleisti vakarą. Tačiau salei toks apibūdinimas pernelyg kuklus. Ne kiekvienas naujas miesto architektūros objektas, pastatytas rekonstruojant ar nugriovus senąjį savo pirmtaką, sugeba per palyginti trumpą laiką užsitarnauti vardą, savo garsumu ir garbingumu kone prilygstantį tam, kurio įpėdiniu tapo.

Apsilankę šioje salėje lankytojai negali atsistebėti išskirtine akustika, kurią sukuria moderniausios akustinės technologijos, leidžiančios susirinkusiems į koncertą žiūrovams pasijusti tarsi bažnyčioje. Šį įspūdį kuria 8 scenoje sumontuoti mikrofonai ir 112 kolonėlių, įtaisytų visoje salėje. Tad, kur besėdėtumėte, galėsite mėgautis kokybiškai sklindančiu garsu ir puikia akustika.

ADRESAS

Adresas: Vytauto g. 43, Palanga

GALERIJA

Palangos koncertų salė įspūdinga ne tik savo akustika. Ji taip pat puikiai įsikomponuoja į bendrą Palangos miesto architektūrinį ansamblį. Mat bendras statinio aukštis – viso labo, 14,6 m (tokius parametrus pasiekti leidžia sprendimas įgilinti pastatą) – jis įgilintas 6 m. Toks sprendimas yra padiktuotas architektūrinių suvaržymų, reikalingų išlaikyti Palangos architektūrinį veidą nepakitusį ir po šio statinio užbaigimo. Štai todėl salė puikiai koreliuoja su istorine miesto sfera, bet nepradingsta joje, demonstruodama savo išskirtinumą.

Statinys dar nebaigtas, jis yra tik didesnio komplekso dalis: numatoma dar dviejų, tos pačios formos, tačiau mažesnio ploto pastatų statybą, kuriuose turėtų įsirengti kultūros centras ir meno mokykla. Planuojama statinius su pagrindiniu korpusu sujungti požeminiais tuneliais ir, esant reikalui, naudoti juos, kaip papildomas patalpas, skirtas repeticijoms.

VIRTUALUS TURAS GOOGLE STREET VIEW

Palangos salė kuria modernaus statinio įspūdį keliais aspektais: pastato forma, primenančia muzikinę dėžutę, ir statiniui parinktomis natūraliomis medžiagomis (medžiu, akmens masės plokštėmis, stiklu). Grįžtant prie neįprastos pastato formos, primenančios muzikinę dėžutę, ši idėja – tarsi nostalgijos gaidele pažymėta duoklė tolimiems 1907-iesiems, kai grafas Tiškevičius pastatė Palangos koncertų salės prosenelį – Vasaros teatrą. Šio iškilaus žmogaus rezidencijoje, tikriausiai, kaip ir daugelio kitų to meto šviesuolių, namuose skambėjo ne viena muzikinė dėžutė.

Jeigu Palangos Vasaros estrada buvo košiama stipraus vėjo, dėl savo konstrukcijos, kuri buvo iš dalies atvira, tai dabartinė salė – šilta ir jauki. Todėl koncertai joje gali vykti ištisus metus. Tai privalumas ir pačiam kurortui, nes padaugėja miesto svečiams siūlomų užimtumo formų šaltuoju metų laiku.