Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Palanga

Palanga – didžiausias ir populiariausias vasaros kurortas Lietuvoje, žavus savo smėlėtais paplūdimiais, kopomis ir turtingu istoriniu bei kultūriniu paveldu. Įsikūręs Žemaitijoje, prie pat Baltijos jūros, 25 km į šiaurę nuo Klaipėdos, miestas vilioja lankytojus iš visos Lietuvos ir užsienio.

Šiandien Palanga siūlo įvairias pramogas ir veiklas kiekvienam skoniui. Čia galima pasimėgauti maudynėmis jūroje, pasivaikščioti vaizdingais pėsčiųjų ir dviračių takais, aplankyti įvairius muziejus ir meno galerijas, pasimėgauti SPA procedūromis, paragauti gardžių patiekalų restoranuose ir kavinėse, pasižvalgyti po jaukias parduotuvėles ar pasivažinėti arklių traukiama karieta.

Platus apgyvendinimo paslaugų pasirinkimas leis atrasti Jūsų poreikius atitinkantį variantą – nuo jaukių viešbučių ir apartamentų iki jaukių svečių namų. Atsižvelgiant į Jūsų biudžetą, rasite įvairių kainų pasiūlymų.
Pasimėgauti gurmaniškais patiekalais galėsite įvairiuose restoranuose, siūlančiuose įvairių pasaulio virtuvių patiekalų. Taip pat gausu jaukių kavinių ir barų, kuriuose galėsite pasimėgauti gardžia kava, arbata ar atsigaivinančiais gėrimais.

NUOTRAUKOS

Palangos istorija siekia gilią praeitį – žmonių gyvenvietės čia egzistavo jau prieš 5 tūkstantmečius. Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose miestas paminėtas 1253 m., o 1791 m. jam suteiktos Magdeburgo miesto teisės. Tai liudija turtingą Palangos praeitį ir jos svarbą Lietuvos istorijoje.

Ne vieną šimtmetį Palanga buvo vienu pagrindinių Lietuvos uostų. Iš čia jūrų prekybos keliais driekėsi tiltai į Italiją, Graikiją, Juodąją jūrą ir net Egiptą. Ypatingą vietą prekyboje užėmė gintaras, gabenamas legendiniu Gintaro keliu.

Kaip ir daugeliui kitų Lietuvos miestų, Palangai teko patirti kovų su užpuolikais. Po Žalgirio mūšio 1435 m. miestas atiteko LDK, o vokiečių ordinai buvo priversti pasitraukti. Tačiau vėliau Palanga vėl tapo užsienio interesų objektu. 1819 m. ji buvo prijungta prie Kuršo hercogystės, o po Pirmojo pasaulinio karo atiteko Latvijai. Tik 1921 m. Palanga grįžo Lietuvai.

Svarbų vaidmenį Palangos istorijoje suvaidino grafai Tiškevičiai. 1824 m. įsigiję miestą, jie jame pastatė rūmus, kuriuose šiandien veikia Gintaro muziejus. Aplink rūmus įkurtas vienas gražiausių botanikos parkų Lietuvoje. Be to, grafams Tiškevičiams priklauso ir Palangos tilto statyba.

Šiandien Palanga – tai ne tik istorinis miestas, bet ir populiarus kurortas, viliojantis lankytojus iš visos Lietuvos ir užsienio. Čia kiekvienas atras sau ką nors įdomaus: nuo smėlėtų paplūdimių ir gintaro lobių iki turtingos istorijos ir pramogų gausos.

PALANGA