Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Delfinariumas, Lietuvos jūrų muziejus

Lietuvos jūrų muziejus – tai unikali vieta, kur susilieja istorija, gamta ir pramogos. Įsikūręs Klaipėdos Kopgalyje, šiauriausiame Kuršių nerijos taške, muziejus tapo ne tik populiaria turistų lankytina vieta, bet ir svarbiu moksliniu bei edukaciniu centru.
Muziejaus ekspozicijos išsidėsčiusios tiek patalpose, tiek lauke, užimant maždaug 33 tūkst. kv. m. plotą. Lankytojai gali susipažinti su įspūdinga jūrų gyvūnija ir augalija iš viso pasaulio, apžiūrėti laivybos istorijos ekspozicijas, pasivaikščioti pajūrio etnografinėje žvejo sodyboje ir netgi užlipti ant senovinio laivo-muziejaus „Sūduvis“.

Muziejus savo duris atvėrė 1979 m. ir nuo to laiko tapo vienu lankomiausių objektų Lietuvoje. Per metus čia apsilanko apie pusę milijono lankytojų iš įvairių pasaulio kampelių. Muziejaus įkūrimas atskleidžia ne tik Lietuvos ryšį su jūra, bet ir atspindi siekį puoselėti jūrų gyvūnų įvairovę bei supažindinti visuomenę su jų svarba ekosistemai.

GALERIJA

ADRESAS DELFINARIUMAS, JŪRŲ MUZIEJUS

Adresas: Smiltynės g. 3, Klaipėda 93100
Mūsų koordinatės: 55°43’01.0″N 21°06’02.6″E
Telefonas: 8-659-61497
El-paštas: aptarnavimas@muziejus.lt

Svarbiausi muziejaus objektai:

Akvariumas: Muziejaus širdis – tai akvariumas, kuriame galima pasinerti į paslaptingą povandeninio pasaulio grožį. Čia gyvena daugiau nei 2000 jūrų gyvūnų iš įvairių pasaulio kampelių: nuo ryškiaspalvių koralų rifų gyventojų iki didingų Baltijos jūros plėšrūnų. Apsilankę akvariume galėsite stebėti žuvis, rykles, roplius, vėžiagyvius ir dar daugybę kitų įspūdingų būtybių. Ypač įspūdingas yra 18 metrų ilgio akrilo tunelis, leidžiantis lankytojams pasijusti tarsi po vandeniu ir stebėti žuvis, ryklius bei kitus jūrų gyvūnus iš arti.

Delfinariumas: Delfinų pasirodymai – tai vienas populiariausių muziejaus renginių. Žaismingi ir protingi delfinai demonstruoja savo nepaprastus sugebėjimus, atlieka įspūdingus triukus ir net bendrauja su publika. Pasirodymų metu treneriai pasakoja įdomias istorijas apie delfinus, jų elgseną ir buveines, taip skatindami lankytojų supratimą apie šiuos žavingus gyvūnus. Be delfinų, delfinariume gyvena ir jūrų liūtai, kaliforniniai ruoniai bei kiti jūrų žinduoliai.

Laivybos istorijos ekspozicija: Šioje ekspozicijoje galima susipažinti su Lietuvos laivybos istorija nuo seniausių laikų iki šių dienų. Čia eksponuojami laivai, navigacijos prietaisai, jūrų žemėlapiai ir kiti su laivyba susiję objektai.
Etnografinė pajūrio žvejo sodyba: Ši sodyba nukelia lankytojus į praeitį ir leidžia susipažinti su senovės žemaitiškų žvejų buitimi. Čia galima pamatyti tradicinius žvejo namus, ūkinius pastatus, žvejybos įrankius ir kitus buities daiktus.

Senųjų žvejybos laivų aikštelė: Čia eksponuojami įvairūs senieji žvejybos laivai, naudojami Lietuvos žvejų praeityje. Lankytojai gali apžiūrėti laivų konstrukcijas, sužinoti apie jų paskirtį ir naudojimo būdą.

VIRTUALUS TURAS GOOGLE STREET VIEW